Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Knihy > Beletrie > Romány >

Willem F. Hermans: Temná komora Damoklova

Willem F. Hermans: Temná komora Damoklova

Cena produktu Willem F. Hermans: Temná komora Damoklova není známa.

 

Popis produktu Willem F. Hermans: Temná komora Damoklova: Willem F. Hermans: Temná komora Damoklova V průběhu německé okupace Holandska navštíví trafikanta Henriho Osewoudta pan Dorbeck. Dorbeck je Osewoudtovým zrcadlovým obrazem: Henri je blonďatý a doh...  Více informací


Willem F. Hermans: Temná komora Damoklova - popis

Willem F. Hermans: Temná komora Damoklova V průběhu německé okupace Holandska navštíví trafikanta Henriho Osewoudta pan Dorbeck. Dorbeck je Osewoudtovým zrcadlovým obrazem: Henri je blonďatý a dohladka oholený, s vysokým hlasem. Dorbeck má vlasy tmavé a hlas hluboký. Dorbeck určí Osewoudtovi řadu nebezpečných úkolů: má spolupracovat s britskými agenty a likvidovat zrádce. Ale vraždy se mu postupně vymykají z ruky, a když Osewoudt zjistí, že ho jeho žena udala Němcům, tak ji zabije také. Když skončí válka a Osewoudt přestál všechna nebezpečí, je náhle zatčen a prohlášen za zrádce. Není schopen dokázat, že dostal všechny rozkazy od Dorbecka. Dokonce nemůže ani dokázat, že Dorbeck existoval. Když chce ukázat fotografii, na které jsou oni dva společně zachycení, ukáže se, fotografie je falešná. Příběh putování Osewoudta světem plným krutosti je vzrušující. Je Osewoudt hrdina nebo ničema? Nebo je to psychopat, který podlehl halucinacím? Právě toto dilema činí z románu úchvatný příběh na pozadí Druhé světové války, který ani po desetiletích neztrácí nic ze své působivosti.

Výrobce Host

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Willem F. Hermans: Temná komora Damoklova užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Literatura česká nebo Fantasy, Poezie, Detektivky.