Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Knihy > Beletrie > Romány >

Sanditon

Sanditon

Cena:

207

Hlídat lepší cenu

Popis produktu Sanditon: Sanditon - Austenová Jane Jane Austenová (1775-1817) Jedna z nejznámějších a nejčtenějších anglických spisovatelek se narodila v hrabství Hampshire jako sedmé z osmi dětí reverenda George Austena ...  Více informací

Seřadit podle: nejnižší ceny dostupnosti

Nabídka obchodu

     
Pokud máte zkušenost s obchodem Booktook.cz, budeme rádi za Vaše hodnocení:
     
Popřípadě můžete přidat komentář, který by Vaši zkušenost s eshopem Booktook.cz popsal.
Doprava zdarma
Skladem
Do obchodu

Sanditon - popis

Sanditon - Austenová Jane Jane Austenová (1775-1817) Jedna z nejznámějších a nejčtenějších anglických spisovatelek se narodila v hrabství Hampshire jako sedmé z osmi dětí reverenda George Austena a jeho ženy Cassandry. Přestože získala kvalitní vzdělání, neměla moc příležitostí uplatnit ho. Žila podobně jako v té době většina anglických dívek z lepších kruhů, pro něž byl často jedinou možností sebeprosazení společensky vhodný či výhodný sňatek. Jane Austenová však po milostném zklamání zůstala - podobně jako její starší sestra Cassandra - neprovdána. Prostředí, v němž žila, a životní styl společenské vrstvy, k níž náležela, autorka věrně zachytila ve svých slavných románech, které za jejího života vycházely anonymně. První literární pokus se Austenová snažila neúspěšně vydat roku 1797, kdy jí bylo pouhých dv&advacet let. Debutu se ovšem dočkala až o čtrnáct let později - šlo o Rozum a cit (Sense and Sensibility, 1811), který je společně s Pýchou a předsudkem (Pride and Prejudice, 1813) jejím nejznámějším románem. V té době už pracovala na knize Mansfieldské panství (Mansfield Park, 1814), díky níž si vydobyla uznání coby talentovaná spisovatelka, které stvrdila románem Emma (Emma, 1815). Další dvě knihy - Opatství Northanger (Northanger Abbey), která vznikla už v roce 1799, a Persuasion - vyšly rok po autorčině smrti. V pořadí sedmým románem slavné spisovatelky měl být Sanditon, na němž pracovala šest měsíců, ale už jej nestačila dopsat. Na základě rozsáhlého fragmentu dílo dokončila autorka vystupující pod pseudonymem Marie Dobbsová. Ohlasy čtenářek na celém světě svědčí o tom, že s posledním velkým příběhem Jane Austenové se vypořádala brilantně.

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Sanditon užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Fantasy nebo Literatura česká, Detektivky, Poezie.