Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Knihy > Beletrie > Romány >

Petr Placák: Medorek

Petr Placák: Medorek

Cena produktu Petr Placák: Medorek není známa.

 

Popis produktu Petr Placák: Medorek: Petr Placák: Medorek (anonymní román) Román Medorek vyšel poprvé v samizdatu v roce 1985 – a už tehdy vyvolal u disidentské obce značný rozruch. Za zaznamenání stojí názor bohemisty Alexandra Stic...  Více informací


Petr Placák: Medorek - popis

Petr Placák: Medorek (anonymní román) Román Medorek vyšel poprvé v samizdatu v roce 1985 – a už tehdy vyvolal u disidentské obce značný rozruch. Za zaznamenání stojí názor bohemisty Alexandra Sticha, který Medorka pasoval na „jednu z nejlepších českých próz 80. let“. Tak či onak, kontroverznost si Placákův zběsilý románový debut udržel dodnes; i v roce 2010 působí tato syrová generační výpověď stejně „punkově“ a nespoutaně jako před čtvrtstoletím. Za zmínku stojí, že román poprvé vychází v úplnosti, se všemi původními ilustracemi Pavla Reisenauera. Petr Placák (1964) je přední český prozaik, historik a publicista; za svůj román-esej Fízl obdržel v roce 2008 cenu Magnesia Litera, za první oficiální vydání románu Medorek v roce 1990 Cenu Jiřího Ortena. Jako šéfredaktor listu Babylon už léta výrazným způsobem spoluformuje český veřejný prostor.

Výrobce Plus

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Petr Placák: Medorek užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Fantasy nebo Literatura česká, Detektivky, Poezie.