Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Knihy > Beletrie > Romány >

Opravdoví hrdinové

Opravdoví hrdinové

Cena produktu Opravdoví hrdinové není známa.

 

Popis produktu Opravdoví hrdinové: Životní příběhy, válečné osudy a odbojová činnost šesti rodáků z jihomoravských Moutnic v osobních vzpomínkách a vyprávění jejich nejmladšího kamaráda. Mnoho věcí měla šestice mladých mužů společn...  Více informací


Opravdoví hrdinové - popis

Životní příběhy, válečné osudy a odbojová činnost šesti rodáků z jihomoravských Moutnic v osobních vzpomínkách a vyprávění jejich nejmladšího kamaráda. Mnoho věcí měla šestice mladých mužů společných: přátelství, klasické gymnasium v nedalekém Brně, studium na právnické fakultě Masarykovy univerzity, víru v Boha, ale zejména nezměrnou osobní statečnost a odvahu odejít, nebo se o to alespoň pokusit, z vlasti okupované v r. 1939 německou armádou a bojovat za naší svobodu. Janu Buchtovi, Rudovi Maškovi, Františku Havránkovi a Aloisi Dohnálkovi se útěk zdařil, Rudolf Hrdý a Karel Hrdlička takové štěstí neměli. Oba skončili v německých koncentračních táborech. Havránek, Mašek a Buchta sloužili jako radiotelegrafisté a navigátoři u britské RAF, Dohnálek u pozemního vojska. Jen někteří přežili hrůzy a útrapy 2. světové války. Fotografie, prameny a literatura.

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Opravdoví hrdinové užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Fantasy nebo Literatura česká, Detektivky, Poezie.