Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Knihy > Beletrie > Romány >

Marjorie Celona: Chybějící díl

Marjorie Celona: Chybějící díl

Cena:

od 275 Kč do 289 Kč

Hlídat lepší cenu

Popis produktu Marjorie Celona: Chybějící díl: Dojemný a syrový zároveň, takový je příběh Shannon, holčičky, již matka pouhých pár hodin po narození zanechala přede dveřmi organizace YMCA zavinutou jen do staré mikiny. Pěstounské rodiny si opu...  Více informací

Seřadit podle: nejnižší ceny dostupnosti

Všechny obchody

     
Pokud máte zkušenost s obchodem Martinus.cz, budeme rádi za Vaše hodnocení:
     
Popřípadě můžete přidat komentář, který by Vaši zkušenost s eshopem Martinus.cz popsal.
Doprava zdarma
Do 10 dnů
Do obchodu
     
Pokud máte zkušenost s obchodem Luxor.cz, budeme rádi za Vaše hodnocení:
     
Popřípadě můžete přidat komentář, který by Vaši zkušenost s eshopem Luxor.cz popsal.
Doprava zdarma
Skladem
Do obchodu

Marjorie Celona: Chybějící díl - popis

Dojemný a syrový zároveň, takový je příběh Shannon, holčičky, již matka pouhých pár hodin po narození zanechala přede dveřmi organizace YMCA zavinutou jen do staré mikiny. Pěstounské rodiny si opuštěné děvčátko přehazují jako horký brambor, zažívá nezájem i týrání, přesto se Shannon nakonec podaří najít potřebnou stabilitu a lásku u svobodné matky Mirandy. S přibývajícím věkem ji ovšem čím dál tím víc trápí otázky: Kdo jsou moji praví rodiče? Proč mě opustili? Klíčem k odpovědi je srdceryvný příběh její mladičké matky Yuly, jejíž pohnutý osud se v knize umně prolíná s Shannoniným vlastním vyprávěním o nepříliš šťastném vyrůstání prodchnutém všudypřítomnou touhou po nalezení vlastní identity.

Recenze knihy

Příběh odloženého dítěte. Za tímto podtitulem se může schovávat cokoliv od Quasimoda po červenou knihovnu, říkala jsem si při prvním pohledu na obálku knihyChybějící díl. Hned po přečtení úvodní kapitoly mi ale bylo jasné, že zde nejde o ledajaké vyprávění z Pošty pro tebe.

   
Hned v úvodu mě totiž oslnil autorčin úžasný vypravěčský styl, který je živý a plný neokoukaných metafor a zároveň inteligentní a promyšlený tak, že ho oceníi literární „fajnšmekři“.  Už je mi jasné, proč byla Marjorie Celona za svoje dílo oceněna v tolika literárních soutěžích.   
   
Kniha je psána jako osobní zpověď hlavní hrdinky Shannon, která je líčena tak sugestivně a otevřeně, že jsem místy měla pocit, jako bych jí seděla v hlavě a probírala se jejími myšlenkami. Je to zpověď syrová, bez příkras, prostě psaná tak jak to dítě – později už mladá žena – doopravdy cítí a prožívá. Myslím, že obzvlášť ženská část čtenářů se s hrdinkou dokáže od začátku velmi snadno ztotožnit a vcítit se do ní. Na většinu lidí působí Shannonjako „mrňavá mimoňka“, která je trochu hloupá a asociální, vy ale úplně cítíte, jak strašně strádá a jak moc potřebuje pomoc, nejraději byste ji sami hned objali a utěšili.

Nikdo nemá ani ponětí, jak příšerně dokážu brečet. Řvu, dokud
se nezačnu dusit, dokud nemusím lapat po  dechu. Když jsem
doma sama, bulím tak hlasitě a silně, až z toho ječím. Schoulím
se v rohu a cítím, jak se mi v prsou vzdouvají vlny bolesti. Pevně
sevřu víčka, abych vypudila slzy, a tak pořád dokolečka, kdykoli

se mi oči znovu naplní. Dělají to ostatní taky?    
   
Román však není jen vyprávěním o Shannon, od začátku se její zpověď prolíná s osudem její mladičké matky Yuly a otce Harrisona.A i když to není nikde psáno, je i zamyšlením nad institutem pěstounství, nad možnostmi opuštěných dětí a celkově nad tím, co je nutné k tomu, abychom se někde cítili „doma“.

Tato paralelní kompozice dodává knize na napínavosti a čtivosti, obzvlášť druhá část vyprávění vás zaručeně nenechá v klidu dospat.

Co mladou Yulu dohnalo k takovému činu jako je opuštění novorozeněte, zda se rodiče s dcerou někdy setkají a zda Shannon najde konečně svůj „chybějící díl“, to už se nechte překvapit…

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Marjorie Celona: Chybějící díl užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Fantasy nebo Literatura česká, Poezie, Detektivky.