Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Knihy > Beletrie > Romány >

J.G. Ballard: Hello, Ameriko!

J.G. Ballard: Hello, Ameriko!

Cena produktu J.G. Ballard: Hello, Ameriko! není známa.

 

Popis produktu J.G. Ballard: Hello, Ameriko!: J.G. Ballard: Hello, Ameriko! Román Hello, Ameriko! je napínavým záznamem dobrodružného putování výzkumné evropské výpravy napříč americkým kontinentem po globální klimatické změně, při níž se vět...  Více informací


J.G. Ballard: Hello, Ameriko! - popis

J.G. Ballard: Hello, Ameriko! Román Hello, Ameriko! je napínavým záznamem dobrodružného putování výzkumné evropské výpravy napříč americkým kontinentem po globální klimatické změně, při níž se větší část Spojených států změnila v neobyvatelnou poušť. Nejedná se však „jen“ o futuristické sci-fi či utopickou vizi – jak upozorňuje v brilantním doslovu ke knize přední český filosof Miroslav Petříček, všechny Ballardovy romány lze označit za sňatek rozumu s noční můrou. Obdobně výstižnou charakteristiku své tvorby nabízí ovšem Ballard sám, když mluví o svém psaní jako o setkání vědy a pornografie na pitevním stole: způsob, jímž proniká pod povrch, je skutečně chirurgicky přesný a nemilosrdný, ale právě proto je často až nesnesitelně blízko traumatům současného světa. Román Hello, Ameriko! je toho – přes všechnu svou utopičnost – nejlepším důkazem. J. G. Ballard (1930–2009) patří k nejvýraznějším britským spisovatelům druhé poloviny 20. století. Na světové i české literární scéně se etabloval šokujícím románem Bouračka (1973), k jehož popularitě přispělo i zdařilé filmové zpracování z r. 1996.

Výrobce Plus

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu J.G. Ballard: Hello, Ameriko! užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Fantasy nebo Literatura česká, Detektivky, Poezie.