Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Knihy > Beletrie > Romány >

Hana Heřmánková: Naše povedená mamička

Hana Heřmánková: Naše povedená mamička

Cena produktu Hana Heřmánková: Naše povedená mamička není známa.

 

Popis produktu Hana Heřmánková: Naše povedená mamička: Autobiografická kniha české dětské lékařky žijící v Německu. Povedená mamička Hany Heřmánkové je neobvyklá literární hrdinka vzbuzující v životě možná rozpaky, ale v knize napsané její tolerujíc...  Více informací


Hana Heřmánková: Naše povedená mamička - popis

Autobiografická kniha české dětské lékařky žijící v Německu.
Povedená mamička Hany Heřmánkové je neobvyklá literární hrdinka vzbuzující v životě možná rozpaky, ale v knize napsané její tolerující dcerou spíš veselí a dokonce sympatie. Svérázná prodavačka v cukrárně byla především matkou žijící pro své tři děti, tedy vše ostatní odpuštěno, včetně drobných krádeží a drsných postojů.
Hana Heřmánková je autorka rozverná a prostořeká. Ale také tolerantní a odpouštějící. Všechny tyto vlastnosti vyvěrají z její robustní neufňukané osobnosti. Vystudovala medicínu a pečovala pak o zdraví dětí v severních Čechách, Tunisku a Německu, kam s manželem emigrovali v roce 1984. Kořeny její rodiny sahají k venkovským dříčům. Je vypravěčský živel. Vidí jako komické i ty situace, kde by jiný naříkal nebo se rděl. Snad to souvisí s autorčinou tolerancí, psychickou odolností a veselou náturou, která textem prosvítá. Naše povedená mamička je také o životním směřování české lékařky ke svobodnému životu, o životě v Tunisu mezi musulmany, o zvyklostech života v Německu. Její příběh je psán spontánně, odvíjí se rychle, jazyk je místy lidový, protože je lékařka, nic tělesného jí není cizí. Jako důchodkyně se náruživě věnuje cestování. O této vášni pojednává její předešlá kniha Cestování nejlepších letech.

Výrobce Věra Nosková

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Hana Heřmánková: Naše povedená mamička užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Literatura česká nebo Fantasy, Poezie, Detektivky.