Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Knihy > Beletrie > Romány >

Edward Rutherfurd: Paříž

Edward Rutherfurd: Paříž

Cena produktu Edward Rutherfurd: Paříž není známa.

 

Popis produktu Edward Rutherfurd: Paříž: Od velkého mistra historického románu přichází oslnivý a rozlehlý portrét města světel. Nyní Edward Rutherfurd obrací pozornost k Paříži a k životu mužů a žen, kteří po dvě tisíciletí proměňovali...  Více informací


Edward Rutherfurd: Paříž - popis

Od velkého mistra historického románu přichází oslnivý a rozlehlý portrét města světel. Nyní Edward Rutherfurd obrací pozornost k Paříži a k životu mužů a žen, kteří po dvě tisíciletí proměňovali skromnou římskou o obchodní stanici na bahnitých březích Seiny v nejkrásnější a nejoslavovanější hlavní město na světě. Každá historie Paříže je dějinami jejích staveb – gotické majestátnosti Notre Dame, masivního tělesa Louvru, oslnivého lesku Versailles a do nebe čnící železné jehly Eiffelovy věže. Rutherfurd tyto budovy zabydluje reálnými lidmi, kteří bojují, kteří dovádějí, kteří lžou a šidí, kteří žijí a milují od založení města za Římanů až po nadčasový milostný příběh Abelarda a Héloise a mučednictví Johanky z Arku, od pozlacené nádhery bourbonských králů až po hrůzy francouzské revoluce, od blyštivého Napoleonova císařství až po nacistickou okupaci a neuvěřitelný zápas francouzského hnutí odporu.

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Edward Rutherfurd: Paříž užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Literatura česká nebo Fantasy, Poezie, Detektivky.