Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Knihy > Beletrie > Romány >

Čarodějka z Florencie: Rushdie, Salman

Čarodějka z Florencie: Rushdie, Salman

Cena produktu Čarodějka z Florencie: Rushdie, Salman není známa.

 

Popis produktu Čarodějka z Florencie: Rushdie, Salman: Čarodějka z Florencie: Rushdie, Salman Čarodějka z Florencie Salman Rushdie Plavovlasý mladík přicházející z daleké Evropy na dvůr indického císaře Akbara a vystupující pod hned několika jmény se ... > více informací


Čarodějka z Florencie: Rushdie, Salman - popis

nahoru

Čarodějka z Florencie: Rushdie, Salman Čarodějka z Florencie Salman Rushdie Plavovlasý mladík přicházející z daleké Evropy na dvůr indického císaře Akbara a vystupující pod hned několika jmény se mughalskému vládci představuje jako syn Akbarovy pratety, tajemné krásky unesené kdysi uzbeckými válečníky, kterou pak po boku žoldáka Argalia osud zavál až do Florencie, kde jako „dáma s černýma očima“ okouzlila řadu místních malířů. Akbar podezírá obratného vypravěče z toho, že mu předkládá spíše smyšlenku než věrohodnou verzi skutečných událostí, uvědomuje si však, že v mladíkovi našel i spřízněnou duši, ochotnou překročit hranici mezi skutečností a snem a začít v něm nový život. Anebo je návštěvníkovo líčení přece jen pravdivé? Okouzlující příběh nejnovějšího románu Salmana Rushdieho, nacházející ve zdánlivě odlišných světech renesanční Itálie a mughalské Indie překvapivou podobnost, je mimo jiné dalším vyznáním autorovy víry v inspirativnost procesu vzájemného míšení a ovlivňování západní a východní kultury, nepochybně však čtenáře strhne samotnou silou svého příběhu, znovu dokládajícího Rushdieho jedinečné vypravěčské schopnosti.

Výrobce Paseka

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Čarodějka z Florencie: Rushdie, Salman užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Detektivky nebo Scifi beletrie, Poezie, Humor - beletrie.

Nejlevnější Čarodějka z Florencie: Rushdie, Salman akční ceny - Levné Čarodějka z Florencie: Rushdie, Salman

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější Čarodějka z Florencie: Rushdie, Salman stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější Čarodějka z Florencie: Rushdie, Salman najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Romány.